Aktualności

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi wycieczek w aspekcie występujących przypadków zakażenia koronawirusem Zarząd Fundacji wydał oświadczenie. Czytamy w nim:

"W związku z sytuacją występowania przypadków zakażeń koronawirusem, tak w Polsce jak i za granicą, pragniemy podkreślić, że kwestie zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich osób korzystających z szerokiej oferty Fundacji FLY, są dla nas priorytetowe. Dlatego z uwagą śledzimy rozwój wypadków i w miarę potrzeb będziemy reagować".

Pełna treść komunikatu - kliknij tutaj.

Osoby,które mają podpisane umowy na wycieczki mogą dokonywać wpłaty III raty na rachunek bankowy BNP Paribas: 57 1750 0012 0000 0000 3558 5273. Potwierdzenia przelewu prosimy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zgłaszać telefonicznie.

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy plan wycieczek po Polsce oraz zagranicznych na 2020 rok. Do ostatniej chwili pracowaliśmy nad ofertami. Jak co roku, znajdą Państwo tu coś dla każdego, na każdą kieszeń. Z nowości w Polsce mamy Ziemię Rzeszowską i Przemyską (PODKARPACIE), Natomiast wycieczka BIESZCZADY obejmuje ściśle rejon Bieszczad, od Sanoka na południe. W ofercie wycieczek zagranicznych jest MOSKWA, BAWARIA, SARDYNIA, WIECZNE MIASTO RZYM I OKOLICE, JORDANIA oraz SŁOWENIA I CHORWACJA (PŁW. ISTRIA). Wycieczki zapowiadają się interesująco. Zapisy już od poniedziałku 30.09. od godz. 9.00. Do zobaczenia na turystycznym szlaku!

Drodzy Seniorzy!

Oferty dotyczące wycieczek tygodniowych - krajowych i zagranicznych - na rok 2020 będzie dostępna stronie od 28 września (sobota).

Zbiórka na wycieczkę na Podlasie 5 maja o godz. 7:45 na PKS Gdynia (stanowisko nr 5). Odjazd autokarem 8:00.

Uczestników poniższych wycieczek zapraszamy 24 maja na zebrania organizacyjne:

Dolny Śląsk i Praga (8-14.06.2019) - zebranie 24.05.2019 (piątek), godz. 12:30.
Kotlina Jeleniogórska i Drezno (16-22.06.2019) - zebranie 24.05.2019 (piątek), godz. 13:30.
Polesie Lubelskie (23-29.06.2019) - zebranie 24.05.2019 (piątek), godz. 14:30.

Zebrania odbędą się w biurze Fundacji FLY. Zapraszamy.

Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkanocne i tuż po nich wycieczka na Bałkany. Potem Portugalia i Podlasie... Czas więc na spotkania organizacyjne. Uczestników tych wycieczek zapraszamy 22 marca według poniższego harmonogramu:

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Fundacja FLY otrzymała dotację z budżetu miasta Gdyni w wysokości 12.000 zł na realizację projektu "Niezwykłe Pomorskie". Projekt obejmuje realizację ośmiu jednodniowych wycieczek krajoznawczych:

• Posłuchaj, o czym szumią Bory – Chojnice, Charzykowy, Swornegacie, Brusy
  • W poszukiwaniu platynowego pierścienia - Rzucewo, Puck, Sławutowo

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pełnopłatnych jednodniowych wycieczek krajoznawczych:

• Przez dziką przyrodę kajakiem i pieszo – Jezioro Żarnowieckie, Dębki, rezerwat przyrody Beka
  • Statkiem po trawie – Buczyniec, Kanał Elbląski, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
  • Perły Kociewia – Pelplin, Zamek w Gniewie, Grodzisko Owidz

W wycieczkach mogą wziąć udział osoby w wieku 55+, również spoza Gdyni. Jedna osoba może pojechać na jedną wycieczkę pełnopłatną. Zapisy w siedzibie Fundacji od 19 lutego. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy!

Wapienne skały wznoszące się nad zieloną równiną, na nich ruiny bajecznych zamków, urokliwe miasteczka, które nie poddają się działaniu czasu, piękne, rozległe winnice – ten opis przywołuje na myśl włoską Toskanię. Jednak nie o Toskanii to słowa. Te cuda możemy zobaczyć znacznie bliżej – na czeskich Morawach. Krajobraz do złudzenia przypomina tu włoskie pejzaże, wino jest równie smaczne, ludzie przyjaźni i przychylni gościom, za to ceny zdecydowanie bardziej dla nas przystępne.